Strzelanki i bijatyki – gry dla chłopca

Wśród wielu różnorodnych odmian gier każdy chłopak znajdzie ulubione dla siebie. Na pewno znajdą się wśród nich wyścigi, jakaś gra sportowa, kilka zręcznościówek. Będą to także te gatunki, które odpowiadają niespokojnej chłopięcej naturze, czyli strzelanki i bijatyki. Nie są to gry, po które dziewczynki sięgałyby chętnie, choć są i wyjątki potwierdzające tę regułę. Bijatyki to trochę jak gry zręcznościowe, bo przecież zręczności, jeśli się chce pokonać przeciwnika, nie może zabraknąć.

Czasem neguje się ten typ gier wspominając, że bijatyki to jednak przemoc. To prawda, ale przeciwnik jest przecież wirtualny. Więc w fakcie, że są takie gry dla chłopców nie ma nic złego. Nawet lepiej, że chłopiec może się sprawdzać w walce z takim przeciwnikiem niż np. ze szkolnym kolegą, a jakoś nadmiar energii wyładować musi. Oczywiście są i inne sposoby, ale bijatyki to także przecież, a może przede wszystkim fajna rozrywka i jednak temat chłopców interesujący. Choć wszystkie takie gry dla chłopców polegają właściwie na jednym i tym samym, to jest ich bardzo wiele. Można się przecież bić w różnych miejscach, z różnymi przeciwnikami. Znajdzie się takich gier kilkaset.

Strzelaninek jest także bardzo dużo, co najmniej tyle samo, co bijatyk. To także bardziej męska zabawa. Strzelanki to także przemoc, ale niekoniecznie, bo nieraz trzeba trafić martwe obiekty, a nawet te żywe postaci, to niekiedy jakieś potwory lub inne zagrażające ludziom stworzenia. Tego typu gry dla chłopców nie tylko że są dla nich bardzo atrakcyjne, to jeszcze pozwalają im sprawdzić swoją zręczność i szybkość. Podobnie jak w przypadku zręcznościówek mogą zobaczyć, czy mają szybki refleks. Bijatyki i gry wojskowe to gry bardzo lubiane dla chłopców. Są one dla nich bardzo ciekawe, poza tym wiele się dzieje w ich trakcie. Z tego samego powodu, że jest akcja, także wyścigi to gry przez chłopców uwielbiane. Przy tych grach nie tylko dobrze się oni bawią, ale też mogą wyładować nadmiar emocji oraz poćwiczyć pewne swoje umiejętności.